1. Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez komisję ewaluacyjną, w skład której wchodzą 3 osoby, w tym co najmniej 1 osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego albo tytuł profesora w dyscyplinie, w której przygotowywana jest rozprawa doktorska, zatrudniona poza podmiotem prowadzącym szkołę doktorską albo osoba, o której mowa w art. 190 ust.5 Ustawy.
  2. Promotor i promotor pomocniczy nie mogą być członkami komisji.
  3. Komisje ewaluacyjne są powoływane przez dyrektora po zasięgnięciu opinii Rady szkoły spośród kandydatów zgłoszonych przez właściwe rady dyscyplin. Komisje ds. oceny śródokresowej są powoływane w trakcie trwania czwartego semestru kształcenia nie później niż do 31 maja.
  4. W ocenie śródokresowej ewaluacji podlega realizacja IPB, w szczególności terminowość i jakość wykonywania zadań wynikających z harmonogramu przygotowywania rozprawy doktorskiej.
  5. Ocena śródokresowa jest przeprowadzana w połowie okresu kształcenia tj. na koniec semestru 4 lub na początku semestru 5.
  6. Ocena śródokresowa odbywa się w oparciu o:
    • sprawozdanie z realizacji IPB;
    • listę osiągnięć naukowych doktoranta (publikacje, konferencje, odbyte staże, złożone wnioski o granty badawcze, portfolio prac artystycznych itp.);
    • opinię promotora lub promotorów, w której przedstawiają oni stopień zaawansowania prac nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej;
    • rozmowę z doktorantem.
  7. Dokumentację wymienioną w punkcie 3 doktorant składa w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim.
  8. Dokumenty wymienione w ust. 3 niniejszego paragrafu należy złożyć w biurze Szkoły Doktorskiej najpóźniej do 31 lipca, w przypadku gdy ocena śródokresowa odbędzie się we wrześniu lub do 15 września gdy ocena śródokresowa jest przewidziana w październiku.
  9. Posiedzenia komisji ewaluacyjnych ds. oceny śródokresowej odbywają się we wrześniu lub październiku. Szczegółowe terminy posiedzeń komisji określa dyrektor SD.

Zasady przeprowadzania oceny śródokresowej w Szkole Doktorskiej UJD

Szczegółowe zasady przeprowadzania oceny śródokresowej

Detailed rules for conducting mid-term evaluation

Załączniki do szczegółowych zasad przeprowadzania oceny śródokresowej:

Sprawozdanie śródokresowe z realizacji IPB

Sprawozdanie

Wersja edytowalna formularzy jest dostępna na platformie „enauka UJD”

Wyniki oceny śródokresowej 2023