Kalendarz grantowy

Projekty badawcze, stypendia – tu: kalendarz grantowy

DOSTĘP DO LICENCJONOWANYCH BAZ DANYCH I CZASOPISM ON-LINE

Informujemy, że istnieje możliwość korzystania z licencjonowanych BAZ danych on-line dostępnych w sieci komputerowej Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie (Dostęp w budynku) jak również spoza budynków Uczelni (Dostęp zdalny). Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

BIURO DS. OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI (DALEJ: BON)

Z usług BON może skorzystać każda osoba, która ze względu na niepełnosprawność lub stan swojego zdrowia ma trudności ze studiowaniem w trybie standardowym.
Trudności te mogą przyjmować różną postać i zwykle są zindywidualizowane. BON zajmuje się koordynacją działań, wspierających osoby z niepełnosprawnościami w procesie dydaktycznym, włączając wsparcie edukacyjne i specjalistyczne poradnictwo.
Kontakt:
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON)
ul. Waszyngtona 4/8, 42-200 Częstochowa, pok. 29 (parter)
e-mail: bon@ujd.edu.pl
kom. +48 451 160 704
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:30
Godziny przyjęć interesantów od poniedziałku do piątku: 9:00 – 14:00

PEŁNOMOCNIK REKTORA DS. RÓWNEGO TRAKTOWANIA

Celem powołania Pełnomocnika Rektora ds. Równego Traktowania jest wdrożenie systemowych działań o charakterze prewencyjnym, edukacyjnym i organizacyjnym służących zapewnieniu równego traktowania na terenie Uniwersytetu, a w szczególności:

• udzielanie wsparcia osobom pokrzywdzonym,
  • przeciwdziałanie wystąpieniu zdarzeń naruszającym zasady równego traktowania studentów, doktorantów i pracowników UJD,
  • promowanie postaw zapewniających równe traktowanie studentów, doktorantów i pracowników UJD.

Pełnomocnik Rektora ds. Równego Traktowania działa na rzecz równego traktowania i eliminacji wszelkich form dyskryminacji w naszej uczelni. Osoby czujące się ofiarami oraz świadkowie przejawów dyskryminacji mogą m.in. zgłaszać je pełnomocnikowi, który pomoże w nieformalnym lub formalnym rozwiązaniu spraw. Sprawy prowadzone są w sposób poufny i bezstronny
Kontakt:
Pełnomocnik Rektora ds. Równego Traktowania:
dr Joanna Górna, prof. UJD Wydział Nauk Społecznych (Katedra Badań nad Edukacją)
Częstochowa, ul. Waszyngtona 4/8
mail: j.gorna@ujd.edu.pl
dyżury: czwartek 14.30-15.30, p.35
tel. 34 3478-208 (w czasie dyżurów)
Polityka antymobbingowa i antydyskryminacyjna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

BIURO KARIER UJD

Biuro Karier (Biuro karier) pomaga studentom, doktorantom i absolwentom Uczelni w aktywnym wejściu na rynek pracy, w rozwoju zawodowym oraz zaplanowaniu ścieżki kariery. W Biurze Karier można liczyć na:

• bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym,
    • bezpłatne konsultacje z psychologiem,
    • pomoc w zakresie przygotowania dokumentów aplikacyjnych, doradztwo jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,
    • organizację targów pracy,
    • aktualne oferty pracy oraz informacje na temat kursów, szkoleń i warsztatów.