Oświadczenie o dostępności strony www Szkoły Doktorskiej UJD

Strona www Szkoły Doktorskiej UJD została zaprojektowana tak, aby była możliwa do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.

Zgodność ze standardami

Serwis jest zgodny ze standardami W3C:

• HTML5,
  • WCAG 2.0 (AA).

Kompatybilność

Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych takich jak np. Window-EyesJAWS czy NVDA. Pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury jak i myszki.

Wygląd

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

• zmiana wielkości czcionki,
  • zmiana kontrastu.

Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Skróty klawiaturowe

Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem dostępności i użyteczności naszej strony internetowej.

Jeżeli masz jakieś uwagi albo komentarze skontaktuj się z nami: a.jastrzab@ujd.edu.pl.