Przyjęcie do szkoły doktorskiej

Kandydaci z najwyższą liczbą punktów w każdej dyscyplinie, zakwalifikowani do wpisania na listę doktorantów Szkoły Doktorskiej UJD, zgłaszają się do Biura Szkoły Doktorskiej w celu złożenia deklaracji chęci podjęcia kształcenia i wypełnienia pozostałych dokumentów.

Niezłożenie deklaracji skutkuje nieprzyjęciem do Szkoły Doktorskiej UJD, a na listę zakwalifikowanych do przyjęcia wpisuje się kolejną osobę z listy rankingowej.

Cudzoziemcy są przyjmowani do Szkoły Doktorskiej UJD na podstawie decyzji administracyjnej Rektora UJD.

Odmowa przyjęcia do Szkoły Doktorskiej UJD odbywa się w drodze decyzji administracyjnej podpisywanej przez przewodniczącego UKR-SD. Od decyzji o odmowie przyjęcia do Szkoły Doktorskiej UJD kandydatowi przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wniosek taki składa się do Rektora w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. Decyzja Rektora jest ostateczna.