Fundusze Europejskie, Wiedza Edukacja Rozwój. Rzeczpospolita Polska. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej Nava. Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny.

Zasady postępowania w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia

1. W przypadku zaistnienia wypadku należy niezwłocznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, następnie w razie potrzeby wezwać pogotowie ratunkowe.
  2. Jeśli wypadkowi uległ doktorant, wypadek należy zgłosić do Inspektoratu BHP, na odpowiednim druku dostępnym na stronie internetowej uczelni.
  3. W przypadku wystąpienia awarii należy zachować bezwzględny spokój i nie wywoływać paniki.
  4. Niezwłocznie powiadomić o awarii osoby znajdujące się w strefie zagrożenia, kierownika obiektu oraz dziekana wydziału.
  5. W zależności od rodzaju awarii powiadomić odpowiednie służby ratunkowe.
  6. W miarę możliwości podjąć czynności ograniczające rozprzestrzenianie się zagrożeń wynikających z awarii.
  7. Jeżeli jest to możliwe usunąć ze strefy zagrożenia wszystkie osoby, z wyjątkiem pracowników niezbędnych do przeprowadzenia działań zabezpieczających i ewakuacyjnych.
  8. Zapewnić pierwszą pomoc osobom poszkodowanym.
  9. Po przyjeździe służb ratowniczych należy podporządkować się osobom kierującym akcja ratowniczą.

Zasady dokumentowania zgłoszonego lub stwierdzonego zagrożenia dla zdrowia lub życia

1. W przypadku wystąpienia wypadku należy postępować zgodnie z procedurą postępowania w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia.
  2. Informacje o bezpośrednim zagrożeniu dla zdrowia lub życia należy zgłaszać pod numer telefonu alarmowego 112, lub numery telefonów alarmowych służb ratowniczych:
    • 999 Pogotowie ratunkowe,
    • 998 Straż pożarna
    • 997 Policja
  3. Informacje o zagrożeniach należy zgłaszać na adres e-mailowy bhp@ujd.edu.pl.
  4. W przypadku stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia lub życia sporządzona zostanie notatka służbowa przez kierownika obiektu, natomiast w przypadku zaistnienia wypadku dokumentację sporządza Inspektorat BHP.